Pereiti į turinį
background-faq

Dažniausiai užduodami klausimai

Gaukite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie „atleto pėdą“ ir odos grybelius (kirkšnies grybelį ir dermatofitozę).

Dažniausiai užduodami klausimai apie „atleto pėdą“

Ar po „atleto pėdos“ infekcijos galiu vėl susirgti šia liga?

Taip, net ir sėkmingai išgydžius „atleto pėdos“ infekciją, galite vėl užsikrėsti šios ligos infekcija. Jei vėl susidursite su grybeliu, tai gali sukelti naują „atleto pėdos“ infekciją.

Kaip veikia „Lamisil“?

„Lamisil“ sudėtyje yra veikliosios medžiagos terbinafino. Terbinafinas turi fungicidinį poveikį, t. y. naikina grybelio sukėlėją, priešingai nei fungistatiniai vaistai, kurie slopina grybelio dauginimąsi. Taikant fungistatinį gydymą, grybelio sukėlėjai pašalinami atsinaujinant odai (3-4 savaites). „Lamisil“ lieka odoje pasibaigus vartojimo laikotarpiui ir toliau kovoja su patogenais.

Kiek laiko trunka „atleto pėdos“ gydymas?

Tokie priešgrybeliniai vaistai, kaip „Lamisil“, greitai veikia patogenus, sukeliančius „atleto pėdą“ tarp kojų pirštų, ir pašalina dažniausiai pasitaikančias grybelines infekcijas vos po vienos ar dviejų savaičių naudojimo. Tęskite gydymą kaip nurodyta informaciniame lapelyje, net jei simptomai išnyko. Nutraukus gydymą anksčiau laiko, padidėja pakartotinės infekcijos rizika.

Kas atsitinka pėdoms po gydymo su „Lamisil“?

„Lamisil Once“* sudėtyje esantis terbinafinas išlieka odoje iki 13 dienų po panaudojimo. Todėl likusios grybelių ląstelės vis dar yra veikiamos fungicidinio (grybelius naikinančio) terbinafino poveikio. „Lamisil Cream“ kremo sudėtyje esantis terbinafinas taip pat formuoja sankaupas odoje. Po 7 dienų naudojimo terbinafinas dar 7 dienas išlieka pažeistoje odoje fungicidinėje koncentracijoje ir toliau kovoja su ligų sukėlėjais.

Kaip dažnai pasireiškia „atleto pėda“?

„Atleto pėda“ yra dažna, išgydoma liga.

Kokio tipo odos infekcija yra „atleto pėda“?

„Atleto pėda“ yra užkrečiama grybelinė infekcija, pažeidžianti pėdų odą. Pagrindiniai sukėlėjai, sukeliantys „atleto pėdos“ infekcijas, yra grybeliai dermatofitai, kurie dažniausiai pasireiškia tarp ketvirto ir penkto piršto.

Kaip atrodo „atleto pėda“?

Dėl „atleto pėdos“ pleiskanoja, parausta ir skilinėja pėdų padų ir tarpupirščių oda. Kiti simptomai – pūslių susidarymas, perštėjimas ir skausminga, uždegiminė oda. Daugiau informacijos rasite puslapyje „Atleto pėdos“ simptomai.

Ar gali „atleto pėda“ išplisti į kitas kūno dalis?

Taip. Draskant ir liečiant infekuotą odą, „atleto pėda“ gali išplisti ant rankų. Infekcija taip pat gali būti perduodama liečiant užkrėstą patalynę, rankšluosčius ar drabužius. Jei po infekuotos odos įdrėskimo paliesite kitas kūno dalis, infekcija gali išplisti į viršutinę kūno dalį, kirkšnių sritį ar kitas kūno dalis. Taip pat rekomenduojama pirmiausia apsimauti kojines, o po to apatinius drabužius.

Ar „atleto pėda“ yra užkrečiama liga?

Taip. Grybelis, sukeliantis „atleto pėdą“, yra labai užkrečiamas. Užsikrėsti galite jūs arba kiti, palietę užkrėstą odą, paviršius ar medžiagas.

Ar „atleto pėda“ yra grybelinė infekcija?

Taip, „atleto pėda“ yra grybelinė infekcija. Medicininis pavadinimas – tinea pedis. Priežastis – grybai dermatofitai, kurie dauginasi odoje. Daugeliu atvejų grybelis savaime neišnyksta ir turi būti gydomas priešgrybeliniais vaistais, pavyzdžiui, „Lamisil“.

Kokie simptomai būdingi „atleto pėdai“?

„Atleto pėdos“ infekcijos simptomai gali skirtis priklausomai nuo žmogaus. Dažniausiai pasitaikantys atleto pėdos simptomai yra šie:

  • Niežulys, perštėjimas ar dilgčiojimas tarp kojų pirštų ar ant padų
  • Balta, patinusi oda tarp kojų pirštų
  • Pleiskanojanti ar įtrūkusi oda, maži įtrūkimai (plyšiai) ant pėdų arba tarp kojų pirštų
  • Pėdų odos paraudimas, išbėrimas, pūslės ar išbėrimas
  • Stora, sausa, pleiskanojanti pėdų oda (lėtinė mikozė).

Ar galiu apsisaugoti nuo „atleto pėdos“?

Taip. Reguliari pėdų priežiūra gali padėti išvengti šios infekcijos:

  • Kasdien kruopščiai plaukite kojas ir jas nusausinkite.
  • Nenešiokite tų pačių batų kiekvieną dieną, kad batai galėtų visiškai išdžiūti.
  • Kasdien mūvėkite švarias vilnones arba medvilnines kojines.

Ar „atleto pėda“ išgydoma, kai simptomai išnyksta?

Ne. Tai dažnai pasitaikantis klaidingas įsitikinimas, dėl kurio infekcijos dažnai kartojasi. Svarbu tęsti gydymą visą naudojimo laiką, net jei simptomai išnyksta.

Ar „atleto pėda“ yra išgydoma?

Taip. „Atleto pėdų“ infekcijas galima pašalinti naudojant „Lamisil“. Nedidelei daliai sergančiųjų „atleto pėda“ pasireiškia lėtinė infekcija, kurią reikia gydyti ilgiau ir nuodugniau. Jei nerimaujate, kad sergate lėtine „atleto pėdos“ infekcija, kreipkitės į gydytoją.

Ar tikrai užsikrėsiu, jei turėsiu kontaktą su „atleto pėdos“ sukėlėjais?

Ne. Tai, kad galėjote susidurti su „atleto pėdos“ ligų sukėlėjais, nereiškia, kad tikrai užsikrėsite. Tačiau jei įtariate, kad turėjote sąlytį su ligos sukėlėjais, laikykitės toliau pateiktų tinkamos pėdų priežiūros patarimų ir atkreipkite dėmesį į dažniausiai pasitaikančius infekcijos simptomus.

Ar galima išvengti „atleto pėdos“ infekcijos tinkamai prižiūrint pėdas?

Taip! Prevencija prasideda nuo reguliarios pėdų priežiūros. Tinkama pėdų priežiūra apima:

  • Kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite kojas.
  • Nenešiokite tų pačių batų kiekvieną dieną.
  • Kasdien mūvėkite švarias kojines.

Ar grybelinės pėdų infekcijos gali būti gydomos įprastai prižiūrint pėdas?

Ne. Reguliari pėdų priežiūra padeda išvengti infekcijos, tačiau ji nepanaikina jau esamos „atleto pėdos“ infekcijos.

Kada reikia naudoti „Lamisil“?

Priklausomai nuo produkto, „Lamisil“ reikia tepti ryte ir (arba) vakare. Pėdos turi būti švarios ir sausos. Geriausia „Lamisil“ tepti iš karto po maudynių ar dušo.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kirkšnies grybelį

Kaip atrodo kirkšnies grybelis?

Kirkšnies grybelis pasireiškia raudonomis, iškilusiomis, pleiskanojančiomis dėmėmis, kurios kartais pradeda pūliuoti arba susidaro pūslės ant šlaunų, kirkšnių ir sėdmenų. Kartais pažeistos odos vietos būna neįprastai tamsios arba šviesios.

Kokios yra kirkšnies grybelio atsiradimo priežastys?

Kirkšnies grybelį sukelia dermatofitai – tie patys grybeliai, kurie sukelia „atleto pėdą“ ir dermatofitozę.

Ar galiu užsikrėsti kirkšnies grybeliu lytinių santykių metu?

Taip. Kirkšnies grybeliu galima užsikrėsti per bet kokį sąlytį su infekuota oda.

Kokio tipo drabužiai geriausiai apsaugo nuo kirkšnies grybelio?

Laisvi drabužiai ir orui pralaidžios medžiagos išlaikys jūsų odą sausą visą dieną.

Ar kirkšnies grybelis yra odos liga?

Kirkšnies grybelis yra grybelinė odos infekcija, kurią sukelia užkrečiami grybeliai.

Kokie yra kirkšnies grybelio ligos simptomai?

Kirkšnies grybelis pasireiškia niežtinčiomis, raudonomis, iškilusiomis, pleiskanojančiomis odos dėmėmis, kurios kartais pradeda pūliuoti arba susidaro pūslės. Kartais nuo kirkšnies grybelio pažeistos odos sritys būna neįprastai tamsios arba šviesios.

Kaip „Lamisil“ veikia prieš kirkšnies grybelį?

„Lamisil“ sudėtyje yra veikliosios medžiagos terbinafino. Terbinafinas turi fungicidinį poveikį, t. y. naikina grybelio sukėlėją, priešingai nei fungistatinės veikliosios medžiagos, kurios slopina grybelio augimą. Po 7 dienų naudojimo terbinafinas dar 7 dienas išlieka pažeistoje odoje fungicidinėje koncentracijoje ir toliau kovoja su ligos sukėlėjais.

Ar galiu apsisaugoti nuo kirkšnies grybelio?

Sumažinti kirkšnies grybelio riziką galite odą palaikydami švarią ir sausą po dušo ar treniruočių, bent kartą per dieną keisdami apatinius drabužius ir nesidalydami rankšluosčiais bei kitais asmeniniais daiktais su kitais asmenimis.

Ar galiu užsikrėsti kirkšnies grybeliu per sąlytį su paklodėmis, rankšluosčiais ar drabužiais?

Taip. Nesidalykite šiais ar kitais asmeniniais daiktais su žmogumi, kuris serga kirkšnies grybeliu.

Dažniausiai užduodami klausimai apie dermatofitozę

Dažniausiai užduodami klausimai apie dermatofitozę

Dermatofitozė yra žiedo formos grybelinė odos infekcija, kurią sukelia dermatofitų grybeliai.

Kas gali užsikrėsti dermatofitoze?

Dermatofitoze gali užsikrėsti bet kuris žmogus, tačiau ši infekcija dažniau pasitaiko vaikams. Jei įtariate, kad jūsų vaikas serga dermatofitoze, kreipkitės į gydytoją.

Ar galiu savo vaikus gydyti „Lamisil“?

„Lamisil cream“ kremas tinkamas naudoti 12 metų ir vyresniems pacientams.

Kokiais vaistais galiu gydyti dermatofitozę?

Dermatofitozę galite gydyti „Lamisil cream“ kremu, „Lamisil dermgel“. Tie patys produktai naudojami ir „atleto pėdai“ gydyti.

Kaip pasireiškia dermatofitozės infekcija?

Dermatofitozei būdingas apvalus, raudonas bėrimas su šviesesne oda centre.

Kaip atrodo gyvūnų dermatofitozė?

Dermatofitozė gyvūnams pasireiškia apvaliomis dėmėmis be kailio arba su labai išretėjusiu kailiu.

Ar dermatofitozė užkrečiama?

Taip. Dermatofitozė yra užkrečiama grybelinė infekcija, plintanti, pavyzdžiui, per tiesioginį odos kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu ar gyvūnu arba netiesiogiai per rankšluostį ar t.t.

Kaip „Lamisil“ veikia prieš dermatofitozę?

„Lamisil“ sudėtyje yra veikliosios medžiagos terbinafino. Terbinafinas turi fungicidinį poveikį, t. y. naikina grybelio sukėlėją, priešingai nei fungistatiniai vaistai, kurie slopina grybelio augimą. „Lamisil“ išlieka odoje ilgiau nei 7-14 dienų naudojimo laikotarpiu ir kovoja su ligos sukėlėjais.

Kaip galima apsisaugoti nuo dermatofitozės?

Reguliariai plaukite rankas, dėvėkite švarius, orui pralaidžius drabužius ir venkite kontakto su užsikrėtusiais gyvūnais. Nesidalykite rankšluosčiais, drabužiais ar kitais asmeniniais daiktais su sergančiuoju dermatofitoze.

Ar dermatofitoze galiu užsikrėsti nuo savo augintinio?

Taip. Dermatofitozė gali būti perduodama prisilietus prie gyvūno, sergančio šia liga.

Kokie yra dermatofitozės simptomai?

Dermatofitozė iš pradžių atrodo kaip plokščia, pleiskanota odos dėmė, kuri kartais būna raudona ir niežtinti. Ši dėmelė šiek tiek pakyla ir plinta į išorę, sudarydama žiedą. Žiedo kontūras gali būti netaisyklingas, o jo vidus gali būti šviesus, pleiskanojantis arba su raudonais pūlinėliais. Kartais vienu metu susidaro keli žiedai, kurie gali persidengti vienas per kitą.

Kokiose kūno dalyse gali pasireikšti dermatofitozės infekcija?

Dermatofitozė gali atsirasti ant viršutinės kūno dalies, rankų, plaštakų ir kojų.

Ar dermatofitozė yra odos liga?

Taip. Dermatofitozė yra užkrečiama grybelinė odos infekcija.

Kas atsitinka, jei dermatofitozė yra negydoma?

Negydoma dermatofitozė gali sukelti antrinę bakterinę infekciją, vadinamą rože (lot. erysipelas). Dermatofitozė dažniausiai gydoma priešgrybeliniais vaistais, tokiais kaip „Lamisil cream“ kremu vieną kartą per parą 7 dienas.